Przygotowanie do Waszej sesji zaręczynowej

29 czerwca 2021

Bardzo trudno uwierzyć, że NIGDY nie publikowaliśmy posta na blogu o tym jak przygotować się do sesji zaręczynowej. Może dlatego, że za każdym razem przygotowujemy sesje narzeczeńską naturalnie, dopasowując każdy element do naszych przyszłych Par Młodych. 

Z drugiej strony nigdy nie ma dwóch takich samych sesji, dwóch takich samych spotkań.
Nasze Pary Młode, słuchając się naszych rad i wskazówek, zawsze świetnie dobierały stroje i stylizacje do sesji zaręczynowej. Wszystko po to aby końcowy element sesji narzeczeńskiej, czyli piękne fotografie, spełniły oczekiwania wszystkich i cieszyły przez długie lata.  

Dlatego też chcielibyśmy przygotować przejrzysty poradnik, który pomoże Wam jak najlepiej dobrać stylizacje na Waszą wymarzoną sesje narzeczeńską.

Zacznijmy od tego, że przygotowując się do sesji zaręczynowej, należy pamiętać o kilku kwestiach. To ma być ZABAWA! To jest sesja bez presji, bez stresu i pośpiechu! 

Oprócz możliwości powstania pięknych zdjęć, sesja narzeczeńska to Wasza szansa, aby nas poznać bliżej i  zaznajomić się z tym jak pracujemy. Świetna sesja zaręczynowa przed wielkim dniem jest tak pomocna, ponieważ będziecie wiedzieli czego się spodziewać! Jest to też dobra rozgrzewka przed sesją ślubną. Nie musimy chyba też wspominać, że taka sesja narzeczeńska to świetna zabawa. Widać to potem na fotografiach ślubnych. Dzień twojego ślubu będzie NIEZWYKŁY! Zdjęcia ślubne i reportaż fotograficzny w dniu ślubu też!

 

No to zaczynamy!

Po dokonaniu rezerwacji ze swoim fotografem, czy to Nami, czy kimś innym, musimy pomyśleć o tym kiedy chcemy aby sesja zaręczynowa została wykonana.
To bardzo ważny szczegół, dlaczego? My lubimy aby sesje narzeczeńskie były robione w sezonie przeciwnym niż pora ślubu. Jeśli więc masz wiosenny ślub, fajnie byłoby zorganizować jesienną sesję. Jeżeli letni, możesz odważyć się na fotograficzną sesję zimową, a jeżeli nie lubisz zimna, spotkajmy się wiosną, kiedy kwitną drzewa i kwiaty. 

Teraz musimy też wziąć pod uwagę dostępność fotografa. Sesje rezerwujemy wcześniej, tak abyśmy mieli czas spokojnie wszystko omówić i zaplanować, czyli z około 1-miesięcznym wyprzedzeniem.
Temat sesji zawsze ściśle dopasowujemy do Waszych charakterów, marzeń i oczekiwań. Na sesji narzeczeńskiej oraz sesji ślubnej zawsze o każdy szczegół stylizacji, wybór miejsca, itd. dbamy my. Oczywiście słuchając Waszych oczekiwań i marzeń. Jak to się odbywa? Wszystko po kolei 🙂

Jeżeli mamy już termin sesji, nie zdziwcie się jeżeli poprosimy Was o przesłanie kilku Waszych zdjęć. Wiele naszych Par Młodych zostaje naszymi przyjaciółmi na Facebooku już po zarezerwowaniu terminu ślubu. Robimy to dlatego, aby poznać Wasze zainteresowania, jacy jesteście na co dzień. Pragniemy, aby tematyka sesji narzeczeńskiej zawsze była dopasowana do Was. Tyczy się to zarówno sesji zaręczynowej, jak i sesji ślubnej. Jeżeli nie jesteśmy znajomymi, prosimy o zdjęcia.
Często ostatni raz widzieliśmy się ponad rok wcześniej, podpisując umowę na fotograficzny reportaż ślubny. Musimy Was zobaczyć kolejny raz, aby wszystko do Was pasowało. 

OK, więc oto kilka kroków, które należy wykonać, aby upewnić się, że jesteśmy w 100% przygotowani na sesję zaręczynową! :

– miejsce i tematyka sesji, staramy się, aby efekt naszego spotkania w postaci zdjęć był opowiadaniem o Was. Sesje narzeczeńskie, realizujemy specjalnie przygotowanych sceneriach.
Często są dla naszych Par Młodych miłym zaskoczeniem. Słyszymy potem: jak świetnie, nigdy byśmy na to nie wpadli! Aby to uzyskać spokojnie myślimy co by do Was pasowało, jakie miejsce, czas i otoczenie będzie idealne.
To trochę jak reżyseria filmu, wymaga skupienia i zastanowienia. Zawsze twierdzimy, że to fotograf powinien byś reżyserem, zadbać o każdy szczegół stylizacji sesji narzeczeńskiej, wybór miejsca. Oczywiście słuchając Waszych oczekiwań i marzeń 🙂 tak, aby nic nie było przypadkowe. 

– stylizacje – jeżeli mamy już termin i miejsce sesji, nasze Pary Młode dostają ścisłe wytyczne co do strojów, detali i przygotowania do sesji narzeczeńskiej.

Stroje zawsze dopasowujemy do tematyki i miejsca. Widzicie to świetnie na zdjęciach! Musimy pamiętać, aby były tak skomponowane, żebyście czuli się w nich wygodnie i dobrze!

Na sesji narzeczeńskiej najbardziej sprawdzają się jednolite stylizacje, spójne, czyste i wyprasowane 🙂 Zawsze twierdzimy, że w przypadku sesji fotograficznych: diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego pary Młode otrzymują od nasz w wiadomości zdjęcia oraz inspiracje z dopasowanymi stylizacjami.

Nie, nie chcemy, aby trzymać się ich idealnie, ale żeby mocno wsiąść pod uwagę, ponieważ w wyselekcjonowaniu ich wkładamy całe nasze fotograficzne doświadczenie, które posiadamy w przygotowaniu sesji zdjęciowych.

Przy tych wszystkich radach pamiętajcie, sesja narzeczeńska ma być Wasza, a w wybranych stylizacjach musicie czuć się dobrze i swobodnie!

– przygotowanie do sesji – wizaż, fryzura. To ma być Wasz dzień, potraktujcie to jak Waszą pierwszą randkę, czy randkę zaręczynową. Wyśpijcie się, weźcie wolny dzień, bez stresu, biegania. Fajnie jeżeli umówicie w ten dzień wizażystkę, czy fryzjera. Sesja narzeczeńska ma być dla Was przyjemnością, potraktujecie to jako zrobienie czegoś dla siebie.

Makijaż na sesje zaręczynową powinien być lekki, naturalny, ale oczywiście też, i głównie. dopasowany do Ciebie. Jeżeli chodzi of fryzurę to podobnie. Tutaj, w przeciwieństwie do sesji ślubnej, rezygnujemy z ozdobnych i sztywnych upięć. Włosy mogą być rozpuszczone, naturalnie spięte, tak jak wolisz i tak jak czujesz się najlepiej.

Panna Młoda zawsze też może skorzystać z naszych doświadczonych wizażystek w studio fotograficznym, które przygotowują wszystko od makijażu po fryzurę do sesji. Dobry fotograf powinien mieć tą opcję w swojej ofercie, ponieważ dla wszystkich jest to wygodne. My jesteśmy pewni efektu, a Panna Młoda może zarezerwować termin na wizaż przy naszej pomocy, nie martwiąc się o szczegóły! 

Niektóre panny młode decydują się na wykonanie próbnego makijażu tuż przed zaręczynami, aby mogły zobaczyć, jak będzie wyglądał ich makijaż na zdjęciach przed ślubem! 

Przygotowanie pana młodego: jest to część, na którą wszystkie panny młode muszą zwrócić uwagę! Znasz swojego pana młodego lepiej niż ktokolwiek inny, więc tylko Ty możesz pomóc mu przygotować się do tej sesji 🙂 

Dzień sesji:

Zrelaksuj się i zaufaj swojemu fotografowi przygotowując się do sesji zaręczynowej, pamiętaj, że fotograf nie oczekuje, że będziesz w tym dniu profesjonalistą.
​Cały czas pracujemy z normalnymi, codziennymi parami. Zrelaksujcie się więc, ponieważ zdecydowanie lepsze efekty sesji narzeczeńskiej uzyskacie, gdy będziecie swobodni i wyluzowani! Będziecie w tym świetni! Zaufajcie swojemu fotografowi, pozwólcie mu być kreatywnym, a będziesz mieć niesamowite zdjęcia!

Fotografujemy tak, aby pokazać miłość i uczucia między Wami. Nie chcemy sztucznego pozowania do obiektywu. Macie być zajęci sobą, uśmiechnięci i zakochani, Cała reszta jest tylko tłem Waszej miłości. Wtedy zdjęcia zawsze są wyjątkowe dla Was!

Podczas sesji narzeczeńskiej pomagamy wam się ustawić, ale najważniejsze rzeczy, emocje, zależą tylko od Was. Nie bójcie się ich okazywać!

Często też pracujemy z modelkami i modelami, całą swoją wiedzę podczas sesji narzeczeńskiej przekazujemy Wam. Pokazujemy jak zachować się przed obiektywem, jak się ustawić żeby wszystko było naturalne.

Rozmawiamy z Wami, tak aby atmosfera na sesji była luźna, aby Para Młoda była sobą i skupiona tylko na sobie. 

Bądźcie na sesji na czas i to jest naprawdę ważne! Większość par nie zdaje sobie sprawy z tego, że fotografowie korzystający z naturalnego światła są w 100% zależni od słońca i jeśli ich pary pojawią się późno, stracą tyle czasu podczas sesji z powodu braku światła.

Zdajemy sobie sprawę, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu – korki, dojazd, ale jeśli to możliwe zaplanujcie wszystko tak być na czas, aby nie stracić czasu i fotografować pośród ładnego światła słonecznego!

Sesja zaręczynowa nie trwa nigdy dłużej niż 1 godzinę, jeżeli mamy wszystko przygotowane to pracujemy tylko nad emocjami. Nad pokazaniem uczucia i miłości na zdjęciach. Lubimy tworzyć naturalność, tak żebyście wyglądali jak na randce podczas zaręczyn! 

Jeżeli zapamiętacie kilka porad fotografie ślubne staną się dla Was formą osobistej pamiątki, wyjątkowym prezentem, cytatem z okresu w życiu, czy osobistą myślą z danego dnia, którą możecie się podzielić z innymi bądź zachować dla siebie. 

Mamy nadzieję, że te wskazówki były pomocne! A teraz, tylko dlatego, że fajnie jest na to patrzeć, oto niektóre z naszych niesamowitych par, które były z nami zarówno podczas sesji zaręczynowej, jak i ślubu !!

SHARE THIS STORY